چه‌جوری محتوا تولید کنیم تا در صفحات اولیه گوگل دیده شویم؟

تولید محتوا برای گوگل

یکی از کارهایی که برای تولید محتوا انجام باید بدید اینه که سایتتون رو ارزیابی کنید اصلا هدف از تولید محتوا چیست هدف از تولید محتوا اینه که شما هم کاربر رو توی سایت نگهداری هم سایت رو پر کنی و هم بتونی خودتو به گوگل نشون بدی تولید محتوا صادقانه‌ترین راحت‌ترین و بهترین کاری هستش که شما می‌تونید صدای سایت سو به گوش گوگل برسونی.

امروز خیلی از سایت‌هایی که توی گذشته از روش‌های غیراستاندارد و در اصطلاح خودمون سئول سیاه استفاده می‌کردند دیگر توی صفحات گوگل جایی ندارند به‌خاطر این‌که گوگل آن‌قدر هوشمند شده‌است که حتی کوچک‌ترین حرکت کاربر روی سایت شما رو هم می‌تواند آنالیز کند و دیگر آن روش‌های عجیب‌وغریب و آسمان‌خراش برای گوگل کارایی ندارد در این مقاله چند نکته ساده بهتون می‌گم که با استفاده از اون می‌تونید با محتوای طلایی سایتتون رو صفحه اول گوگل ببینید.

گوگل صداقت را دوست دارد

اولین چیز و مهم‌ترین چیزی که باید بهتون بگم تا چه جوری محتوا تولید کنید تا در صفحات اولیه گوگل دیده شویم؟ توی کار محتوی بار کج هیچ‌وقت به مقصد نمی‌رسد و تو کار گوگل هم بار کج نه‌تنها به مقصد نمی‌رسد بلکه اون وسط منفجر می‌شه حالا تو این ضرب‌المثل و بعضی وقت‌ها می‌رسه نمی‌رسه اما توی گوگل اگه این مثل به کار برده بشه کلا منفجر می‌شه.

اون بار کجی که داره میره گوگل صداقت رو خیلی دوست دارم پس اولین کار برای تولید محتوا اصلا برای کار کردن روی سایت اینه که شما با گوگل صادق باشید و اولین صداقت در محتوای یونیک و دست‌اول بودن اون تجربه نشون داده سایت‌هایی که محتوا کپی می‌کنند نه‌تنها رتبه نمی‌گیرند در مدت‌زمان کم هم پنالتی می‌شود یعنی همه زحمات و خرج‌هایی که برای طراحی سایت و غیره انجام‌شده به باد میره پس همه محتواهایی که شما در سایتتون وارد می‌کنید کوچک‌ترین جمله کوچک‌ترین خط باید دست‌اول و نباید کپی باشد محتوا به این معنی نیست که شما وبلاگ رو غیر کپی زدی بر آن می‌تونی محصول روبرویی از یک سایتی که مشابه خودش کپی کنید نه همه متن‌هایی که در سایت شما نوشته می‌شود باید غیر کپی و اصولی باشد.

لینک‌های صفحات جدید

یادمه محتواهای یک سایت رو داشتم بررسی می‌کردم که چرا اصلا هیچ نتیجه‌ای نه تورنگ که الکسا و نه تو وب‌سایت داده و به این نتیجه رسیدم که توی این محتواهای سایت برای هر ده تا مقاله به یک لینک داده‌شده یعنی چی یعنی محتوا نویس ده تا مقاله نوشته یا حتی صاحب سایت بعید می‌دونم اون محتوا هاروی محتوا نویسی باتجربه نوشته باشه صاحب سایت محتواها را بارگذاری کرده و برای این‌که به محتوا ارزش بره داخلش لینک گذاشته:

اما نمی‌دونست که همین لینک می‌تونه باعث ضرر محتواش بشه اومد و توی حتی اون ده مقاله‌ای که گذاشتی به یک صفحه لینک داده به‌عنوان مثال به صفحه اصلی سایت لینک داده اینو نمی‌خوام بگم که لینک دادن به صفحه اصلی سایت اشتباه نه درسته اما زمانی شما می‌تونه محتوای باارزش تولید کنی که بتونی توی هر محتوا به یکی از صفحات مرتبط سایت تاکید می‌کنم مرتبط سایت که قبلاً بهش لینک ندادی لینک بدید تا به پاسخ چه جوری محتوا تولید کنید تا در صفحات اولیه گوگل دیده شویم؟ برسید.

تجربه در بالا بردن وب‌سایت

چه جوری محتوا تولید کنید تا در صفحات اولیه گوگل دیده شویم؟ همه‌چیز توی گوگل محتوا سایت مثل شطرنج می‌مونه اگر بعد از پنج سال کار کردن بخوام محتوا را به یک چیز تشبیه کنم آن را به شطرنج می‌تونم تشبیه کنم محتوا کاملاً فکری و شما باید بعد از این‌که بتونی محتوا می‌زنی تا یه حدی دست گوگل رو بخونی به‌خاطر همین می‌خوام بهت بگم که مهم‌تر از هرچیز دیگه برای کار کردن با گوگل به‌خصوص تو حوزه محتوا تجربه مهمه من پس‌از تولید کردن سالانه هزار محتوا می‌تونم بهت اطمینان بدم که این تجربه رو دارم که سایت رو از طریق محتوا به یه جای خوب برسونم.

ثریا مرادی کارشناس تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *