ایده‌ تولید محتوا – ایده های ناب

ایده تولید محتوا

ایده‌ تولید محتوا

یکی از کارها و چالش‌هایی که گریبان گیر نه تنها محتوانویس‌هاست بلکه صاحبان وب سایت هم با آن‌ها درگیر هستند؛ ایده تولید محتوا هست. زمانی که شما می‌خواهید محتوا را تولید کنید؛ در قدم‌های اول یک سری ایده‌ها به ذهن شما می‌آید؛ اما پس از 10 یا 20 مقاله احساس می‌کنید ته کشیدید و دیگه ایده‌ای ندارید؛ ازتون می‌خوام ادامه مقاله رو در محتوای مرادی بخونید تا یک سری ایده جالب بهتون بدم. من ثریا مرادی هستم کارشناس تولید محتوا.

همیشه سراغ اصلی کاری نروید

یکی از تجربه‌هایی که چند وقت اخیر از تولید محتوا داشتم. این بود که یک سری مقاله که توی فارسی زیاد بهش بها نداده شده بود مطالعه کردم و درباره اش محتوا زدم. برخلاف تصور خودم و صاحب سایت، اون مقاله در کمتر از دو روز به لینک اول گوگل تبدیل شد.

می‌‌خوام این رو بهتون بگم که اگر شما یک سایت تازه زدید؛ حتما لازم نیست هر مقاله‌ای که تولید می‌کنید راجب اصلی ترین کلمه کلیدی باشه که براتون سخته. گاهی سراغ چیزهایی که خیلی ازشون چیزی نیست تو حوزه کسب و کارتون برید و نتایجش رو ببینید. این اولین ایده تولید محتوا برای هر کسی که می‌خواهد در هر حوزه‌ای سایتش رو رو به راه کنه.

ایده تولید محتوا جادو کن

مشتری همیشه کمک حال شما خواهد بود هم در خرید، هم در رونق کسب و کار و هم در جاهای دیگر. زمانی که شما ایده ای برای تولید محتوا ندارید. درباره یکی از سوالات زیاد که مشتریان از شما درباره خدمات یا محصولات تان می‌پرسند، محتوا تولید کنید. مثلا توی حوزه تولید محتوا یکی از سوالات زیادی که از من پرسیده می‌شود؛

هر محتوا باید چند کلمه باشد؟

ایا کلمه محتوای محصول با مقاله فرق دارد؟

یا این که هر مقاله چند روزه آماده می‌شود؟

این‌ها مدل سوالاتی هستند که از من پرسیده می‌شوند و هر کدام قابلیت یک مقاله 800 الی 1000 کلمه را دارند. پس اگر ایده برای تولید محتوا نداری؛ سراغ مشتریات برو و با توجه به نیازهاشون، محتوا تولید کن.

پرسش و پاسخ

خیلی از محتوا می‌تواند پاسخ به سوالات مشتریان باشند که در یک مقاله پاسخ داده می‌شود. این هم ایده خوبی است که سایت شما هم بار خدماتی داشته باشد و هم بار محتوایی.

آموزش

ایده بعدی که خیلی به شما کمک می کند؛ آموزش دادن است. هر کاری داشته باشید باز هم خیلی از افراد هستند که نمی‌دونند تو چه حوزه ای خدمات می‌دهید، پس آموزش دهید. من افرادی زیادی رو دیدم که توی زندگیشون هم از نظر مالی و هم کاری خیلی موفق هستند. این دست از افراد بخش عمده ای از آموزششون رو روی کارهایی که کمک کرده موفق شوند گذاشتند و اون رو به بقیه هم آموزش می‌دهند. شما هم می‌تونید این کار رو بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *