تعداد کلمات محتوا بالاخره باید چقدر باشد

تعداد کلمات مناسب برای تولید محتوا

تولید محتوا یکی از کارهایی است که چه بخواهید چه نخواهید باید برای گذشتن از سد گوگل آن را انجام دهید. محتوا می‌تواند بین تعداد کلمات مختلف تولید شود از صد کلمه تا دو هزار کلمه، برای تولید یک مقاله در نظر گرفته می‌شود. شما برای هر موضوع سایت تان می‌توانید تا تعداد دلخواه کلمه تولید کنید اما اگر چه اندازه باشد تاثیر گذاری آن در سایت شما بیشتر است؟

تعداد کلمات تولید محتوا

ابتدا باید به موضوع محتوا اشاره کنیم. شما پیش از این که بخواهید مقاله تولید کنید ابتدا همه چیز را کنار بگذارید. یعنی به عنوان یک نویسنده مقاله لازم نیست در ابتدای کار به فکر تعداد کلمات تولید محتوا باشید به خصوص اگر در این حوزه تازه کار هستید. مقاله را با توجه به موضوع و کاربر شروع کنید و تا ان جایی که می‌دانید برای کاربرتان مفید است بنویسید.

محتوا بین 300 تا 2000 کلمه

هنوز هیچ معیار دقیقی برای تعداد کلمات تولید محتوا وجود ندارد؛ اما حداقل تعداد کلمات برای مقاله بهتر است 300 کلمه باشد، کمتر از آن را تولید نکنید حتی برای محصولات و نقد و بررسی سایت. همچنین شما می‌توانید مقاله تان را بین یک صفحه الی سه صفحه ورد یعنی 700 تا 1500 کلمه ادامه دهید. البته لازم به ذکر است که مقالات طولانی هم می‌توانند کاربر را در سایت نگه دارند و هم او را فراری دهند، درباره این موضوع باید با توجه به موضوع مقاله تصمیم بگیرید.

حاشیه ننویسید

زمانی که خودتان را مجبور کنید که حتما باید 2000 کلمه، به حاشیه نویسی می‌روید. یادتان باشد که نباید خیلی مطالب را کش بدهید و به موضوعات بی ربط بپردازید تا کاربر حوصله نداشته باشد آن را بخواند. طبق تجربیات نویسنده پاراگراف اول و پاراگراف آخر از اهمیت زیادی برخوردارند چون که کاربر به آن‌ها اهمیت بیشتری می‌دهد. اگر بخواهید کاربر را به دیگر متن‌های مقاله انتقال دهید، سعی کنید پاراگراف اول را جذاب و مختصر بنویسید.

جمع بندی

در نهایت به شما پیشنهاد می‌کنم که بیشتر از تعداد کلمات در مرحله اول کیفیت مطلب را در نظر بگیرید یک محتوا جامع و کامل تولید کنید، لینک گذاری کنید، تیتر نویسی انجام دهید و مراحل بعد تعداد کلمات را در نظر داشته باشید.

1 پاسخ در “تعداد کلمات محتوا بالاخره باید چقدر باشد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *