محتوای حرفه ای

چند نکته درباره محتوای حرفه ای

محتوای حرفه ای صرفا مقاله ای نیست که نوشته شده باشد و شما آن را داخل سایت خودتان بارگذاری کنید. محتوای حرفه ای یک سری فاکتورها و عواملی دارد که در این مقاله در محتوای مرادی به آن‌ها اشاره خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

محتوای حرفه ای هدفمند است

هدف از تولید محتوا چیست؟ شما برای چی محتوا داخل سایتتون می‌گذارید؟

فقط برای کاربر؟

فقط برای سایت؟

برای کاربر و سایت؟

برای این که محتوا خوبی روی سایت تون بذارید قبل از هر چیزی باید به این سوالات پاسخ دهید که هر کدام از این‌ها چقدر برایتان مهم هستند؛ چرا که محتوا فقط برای سایت، محتوا برای کاربر و محتوا برای گوگل باهم فرق دارند.

محتوا برای سایت

زمانی که شما محتوا تولید می‌کنید تا تنها سایت تان بالا بیاید بیشتر از مفهوم اصلی، داستان نویسی و …. در محتوا بیشتر به اصولی پایبند هستید که سایت بالا بیاید به  عنوان مثال نحوه تولید محتوا را می‌نویسید ( محتوا و نحوه تولید آن) تا با کلمه کلیدی اصلی که محتوا هست بیاید بالا و در اول تیتر هم قرار داشته باشد. محتوا نویسی برای سایت شاید در نگاه اول شاید خیلی عالی باشد اما عموما درصد کمتری کاربر پسند است؛ البته باید بگوییم تا حد زیادی به تخصص کارشناس محتوا هم بستگی دارد؛ اگر شما نویسنده محتوایی را داشته باشید که تجربه زیادی داشته باشد محتوای سئو شده کاربر پسند تولید خواهد کرد.

محتوا برای کاربر

زمانی که شما محتوا را برای کاربر می‌نویسید بیشتر به داستان سرایی می‌پردازید؛ دیگر اصول سئو آن قدرها هم برای شما مهم نیست و در متن محتوا به کار نمی‌برید. در این زمان تنها هدف شما نوشتن محتوا است طوری که به گوش مخاطب خوش بیاید. بیشتر متن‌هایی که در زمان‌های اول کاری تولید محتوا انجام می‌شدند بر همین سبک بودند.

محتوا هم برای گوگل و کاربر

هدف اصلی و محتوای طلایی هم برای گوگل و کاربر است. اگر شما بتوانید مقاله‌هایی تولید کنید هم گوگل رو تحت تاثیر قرار بده و هم کاربر را در سایت نگه دارد، برگه برنده در دست شماست. این دست از محتواها امروزه ارزش خیلی زیادی دارند و نویسنده‌های آن‌ها معمولا درآمدهای خوبی دارند. به همین دلیل همیشه سعی کنید که این دست از محتواها را روی سایت تان بگذارید. این مدل محتواها به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن مقالات خود را در صفحات اولیه گوگل ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *